Biwak 3b

Biwak w szkole

Uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami i wychowawcą – panią Iwoną Zwirkowską urządzili sobie biwak w szkole. Kiedy w piątkowe popołudnie 3 listopada szkoła opustoszała, pojawili się poszukiwacze przygód z klasy 3b. Do poszukiwania skarbu stawiły się 3 drużyny dzieci i rodziców: Ciotki Klotki, Gderliwe Zośki i Biedronki Bronki.
Każda drużyna chciała odnaleźć drogę do skarbu, ale skarb był tylko jeden! Rektor Szkoły dla Odważnych musiał więc zamknąć śmiałków w „Pokoju zagadek". Skarb mogli zdobyć tylko najsprytniejsi, czyli ci którzy rozszyfrują zadania i sami uwolnią się z zamkniętego pomieszczenia. Najszybciej z zamknięcia uwolniła się drużyna Gderliwe Zośki, ale pozostałe zespoły nie poddały się i też wykonały zadania do końca.
Potem była pyszna kolacja, nocne oglądanie filmu animowanego i wspólna noc pod śpiworami. Rankiem 4 listopada wszystkich postawiła na nogi bitwa na poduszki, poranna gimnastyka w piżamach na sali gimnastycznej oraz masaż głowy. Po wspólnym śniadaniu drużyny zdobywały punkty w kalamburach i w zawodach z kubkami. Wiele radości sprawiła też wspólna zabawa z rodzicami w „Ciuciubabkę" i gra zespołowa w „Zbijaka". Wszyscy uczestnicy biwaku szkolnego wykazali się wieloma umiejętnościami więc otrzymali Świadectwo ukończenia Szkoły dla Odważnych, które upoważnia do przeżywania dalszych przygód.

Szukanie skarbu

Nocka