Sejm

Klasy siódme z wizytą w Sejmie i u Rzecznika Praw Dziecka

8 grudnia 2017 roku uczniowie klas 7 naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanej przez Biuro Poselskie Teresy Piotrowskiej wycieczce do Warszawy. Niezwykłość tego wyjazdu polegała na tym, że mieliśmy możliwość pobytu w budynku Sejmu RP i przyglądania się obradom poselskim. Spotkaliśmy się z Rzecznikiem Praw Dziecka, co uświadomiło nam, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Niezwykle wzruszającym momentem i jednocześnie miłą niespodzianką było spotkanie z panią Janiną Zgrzembską – córką Ireny Sendlerowej. W czasie pobytu na Cmentarzu Powązkowskim złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz na grobie naszej Patronki. Wspomnienia z wyjazdu pozostaną na długo w naszej pamięci.