Grudzień 0a

Grudzień w 0a

Grudzień minął nam w świątecznej atmosferze. Wraz z jego początkiem na zajęciach otwartych z rodzicami przygotowywaliśmy skarpetkowe bałwanki na kiermasz świąteczny w naszej szkole. 6 grudnia był dla nas wspaniałym dniem. Od samego rana podczas zajęć braliśmy udział w różnych zadaniach zleconych nam przez Św. Mikołaja. Następnie wybraliśmy się do Pałacu Młodzieży na spotkanie ze Św. Mikołajem. Obejrzeliśmy również wspaniały film "Mikołaj jest w każdym z nas".
W ramach projektu "Bułka z masłem" nie zabrakło u nas świątecznych pierniczków. Bardzo podobało nam się ich dekorowanie, a w dodatku były bardzo pyszne. 14 grudnia podczas kiermaszu na stoisku naszej klasy można było kupić np. piękne stroiki ze świerku wykonane przez mamę Mikołaja, smaczne pączkowe bałwanki, które upiekła mama Filipa, pierniczki od mamy Zuzi oraz wspaniałe ozdoby - bombki, szyszki przygotowane przez mamę Patrycji.
15 grudnia wybraliśmy się do Pałacu Młodzieży na świąteczny poranek muzyczny.
W grudniu wraz z klasą 3a mieliśmy dyżur klasowy w ramach, którego przygotowaliśmy atrakcje dla innych klas: zabawy plastyczne "Piernikowe szaleństwo", "Świąteczne karaoke", Przypomnieliśmy uczniom pozostałych klas o naszej patronce Irenie Sendlerowej, w jaki sposób ratowała dzieci żydowskie i przechowywała ich dane w słoikach. Razem z klasą 3a przygotowaliśmy spotkanie świąteczne dla naszych rodziców i dziadków przedstawiając Jasełka. Na spotkaniu nie zabrakło Św. Mikołaja i oczywiście prezentów, również dla naszych rodziców. 22 grudnia nasze przedstawienie zaprezentowaliśmy kl. 1-7.