Baj Pomorski

"Kopciuszek" - w teatrze lalek

6 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Kopciuszek", przygotowany przez toruński teatr lalek „Baj Pomorski". Tę powszechnie znaną opowieść dzieci poznały w zaskakującej formie teatru kukiełkowego. Spektakl wszystkim bardzo się podobał! Dostarczył też uczniom mnóstwa dobrej zabawy. Uwagę zwracały wyraziście zarysowane typy postaci, żywiołowo rozegrane kolejne wątki baśni, muzyka i ukazana z humorystycznym dystansem walka dobra ze złem. Historia zakończyła się oczywiście klęską okropnej macochy i jej córek, zaś Kopciuszek znalazł szczęście i ...męża. Wszystko dobrze się skończyło, a bohaterowie „żyli długo i szczęśliwie".

Fot. Paweł Brakoniecki (ze zbiorów Teatru „Baj Pomorski" w Toruniu)