Zdrowo i kolorowo 0a

Zdrowo i kolorowo w 0a

Z początkiem marca przyłączyliśmy się do zorganizowanej w naszej szkole akcji "Zdrowo i kolorowo" m.in. przygotowując smaczne i zdrowe kanapki dla kl. 1-3.
8 marca z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy do nas mamę Kacperka, która z zawodu jest fryzjerką. Opowiedziała nam o wykonywanej pracy. Wraz z p. Anią przeprowadziliśmy ciekawy eksperyment, sprawdzając wytrzymałość włosa. Ponadto mama Kacperka zadbała tego dnia o piękne fryzury dziewczynek. Chłopcy zaś przygotowali dla swych koleżanek kolorowe, makaronowe korale. Wykonywali makijaże i malowali dziewczynom paznokcie. Nie zabrakło też kwiatków i życzeń.
15 marca gościliśmy przedszkolaków. Zorganizowaliśmy dla nich zajęcia "W krainie bajek". Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Wraz z nadejściem pierwszego dnia Wiosny, uczestniczyliśmy w wiosennych szkolnych podchodach. Ta zabawa bardzo nam się podobała. Było przy niej dużo pozytywnych emocji.
Postanowiliśmy w naszej sali zorganizować kącik przyrodniczy. Zasialiśmy owies, pszenicę, zasadziliśmy cebulę, pietruszkę, hiacynty i narcyzy.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sialiśmy rzeżuchę i zdobiliśmy pisanki. W efekcie końcowym stworzyliśmy wielkanocne stroiki na stół dla rodziców. Dzięki zaangażowaniu mamy Szymka przyłączyliśmy się również do akcji świątecznej "Potrawy z jajek".
Przed wiosenna przerwą wybraliśmy się na poranek muzyczny "Wiosenne igraszki z Chopinem".