Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?

19 października 2016 r. uczniowie klasy 2c pojechali  do ogrodu fauny i zoo w Myślęcinku. Obserwowali zwierzęta. Zwiedzili terrarium. Podziwiali piękne motyle. Czytali ciekawostki o zwierzętach. Następnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, w jaki sposób różne zwierzęta przygotowują się do zimy. Ciekawym doświadczeniem był bezpośredni kontakt, np. z jeżem, jaszczurką czy wężem. Podczas wycieczki dzieci wzbogaciły swoje doświadczenia i wiedzę.