Październik 2b

Październikowe niespodzianki w 2b

Niespodzianką dla dzieci klasy 2b była wizyta w siedziby Radia Pik. Dzieci dowiedziały się, że przy powstawaniu audycji radiowej pracuje wiele osób: dziennikarze, reporterzy operatorzy sprzętu komputerowego i wielu innych specjalistów. Wszyscy ciekawscy uczniowie mieli okazję przyjrzeć się ich pracy z bliska. Okazało się, że równie interesującym miejscem w siedzibie radia jest działające tam muzeum z ciekawymi, dawnymi urządzeniami, pokazującymi jak radio rozwijało się na przestrzeni lat. Miło było wybrać sobie dowolną audycje radiową i posłuchać jej przez mega-słuchawki.
Następnym punktem wycieczki była wizyta w zaprzyjaźnionym gabinecie fizjoterapii. Tu dzieci na chwilę wcieliły się w rolę fizjoterapeuty. Poznały bodźce jakimi leczy się ludzi (woda, prąd, ciepło, zimno, pole magnetyczne, ultradźwięki, masaż, ćwiczenia). Zobaczyły jak wygląda złamana kość na zdjęciu RTG. Dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia i prawidłowej postawy ciała jest proste siedzenie w ławce czy przy stole. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które pani fizjoterapeutka dzielnie odpowiadała. Na koniec każdy wymyślił ćwiczenie, które miało usprawnić pracę kolana i każde z dzieci przeszło specjalny tor przeszkód, jednocześnie sprawdzając na sobie że rehabilitacja czasem bywa dobrą zabawą, a czasem ciężką pracą dla pacjenta.
13 października rodzice uczniów kl. 2b sprawili dzieciom i pani Iwonie wielką niespodziankę. Zaprosili wychowawcę ze swoimi uczniami do świętowania Dnia Edukacji Narodowej przy smakowitym torcie. To była wyjątkowa niespodzianka.