Zdrowe odżywianie 2c

Klasa 2c zdrowo odżywia się

Wycieczka do "Zielonego ogródka"
Dnia 21 października 2016 roku uczniowie klasy 2c udali się z wizytą do sklepu "Zielony Ogródek". Przeprowadzili wywiad z panią ekspedientką na temat zdrowych owoców i warzyw. Po zakupieniu owoców - w szkole odbyła się degustacja. Dzieci rozpoznawały i porównywały różne smaki.

Udział w akcji "Marchew, jabłko i buraczek - witaminy zjem inaczej"
Dnia 25 października uczniowie klasy 2c przygotowali apetyczne szaszłyki i koreczki owocowe. Rodzice również pomagali. Upiekli ciasto marchewkowe, przygotowali nadziewane papryczki, surówkę z kapusty, sałatki owocowe, pastę kanapkową z fasoli. Dziękujemy za pomoc pani Ewie Turzańskiej, pani Marlenie Różańskiej, pani Karolinie Kacprzak, pani Hannie Malikowskiej, pani Katarzynie Maćkowiak i pani Marice Krygier. Wszystkie potrawy bardzo smakowały dzieciom z innych klas podczas degustacji na korytarzu szkolnym.

Akcja "Śniadanie daje moc"
Dnia 8 listopada dzieci z klasy 2c przygotowały zdrowe śniadanie. Przypomniały zasady zdrowego odżywiania. Omówiły wcześniej przygotowane w grupach plakaty o zdrowym odżywianiu.