Listopad w 0a

24 listopada wraz z klasą 1a byliśmy organizatorami Dnia Postaci z Bajek dla kl. 1 i 2. Tego dnia w naszej szkole pojawiło się mnóstwo postaci z bajek. Było wesoło i kolorowo. Zaprezentowaliśmy nasze umiejętności recytatorskie w krótkim przestawieniu "Bajkowy pociąg". Razem z uczniami z kl. 1 i 2 mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę nt. znajomości bajek podczas różnych konkurencji np. bajkowych zagadek, układania puzzli, rozpoznawanie tytułów bajek po rekwizytach, doskonaliliśmy rzut do celu "Celuj w Baba Jagę" oraz percepcję słuchową podczas słuchowych zagadek bajkowych.
Zaś 25 listopada nie zapomnieliśmy o Światowym Dniu Pluszowego Misia. Cały dzień bawiliśmy się z naszymi misiami. Śpiewaliśmy znane piosenki "Jadą, jadą misie...", "Pluszowy Miś". Liczyliśmy pluszaki, układaliśmy od najmniejszego do największego, tworzyliśmy portrety misiów. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przyłączyliśmy się do akcji Fundacji Mam Marzenie zbierając artykuły papiernicze, gry i zabawki dla dzieci z onkologii.
Świetnie bawiliśmy się również popołudniem 30 listopada podczas zajęć otwartych z rodzicami "Andrzejkowy wieczór z wróżbami", podczas których zaprezentowaliśmy rodzicom nasze umiejętności m.in. grę na instrumentach do utworu "Dla Zuzi", taniec "Country Dance", taniec ze wstążkami do podkładu muzycznego ''Jesieniucha", zaśpiewaliśmy piosenkę "Pada, pada deszcz...". Potem przyszedł czas na wróżby m.in. lanie wosku, zaczarowana butelka przyszłości. Bardzo podobały nam się zabawy integracyjne z rodzicami m.in. zabawa rytmiczna z woreczkami "Niedżwiadek". Nie zabrakło też wspólnych tańców, a co najważniejsze słodkiego poczęstunku.