Wieści z 0a

Z końcem lutego nasi rodzice aktywnie zaangażowali się w głośne czytanie przygód "Tupcia Chrupcia". Bardzo polubiliśmy tego bohatera książkowego. Mama Wojtka przeczytała nam historię jak Tupcio dba o zęby, zaś mama Kasi, o tym że Chrupcio czasami potrafi być kapryśną myszką. Od siostry Wiktorii B. oraz Angelii usłyszeliśmy, że Tupcio czasami tak jak my nie ma apetytu. Najbardziej jednak podobała nam się przygoda Chrupcia w przedszkolu, którą czytała nam mama Wiktorii K. Został wyróżniony i otrzymał tytuł "Przedszkolaka na medal". Zamierzamy wziąć z niego przykład. Rozpoczęliśmy również cykl zajęć czytelniczych w Filii nr 5 WiMBP w Bydgoszczy pod hasłem "Spotkania z Franklinem". Dzięki przygodom książkowego żółwia, wzbogaciliśmy swoją wiedzę jak właściwie korzystać z biblioteki i dlaczego nie warto być bałaganiarzem.

W marcu w naszej sali mieliśmy nietypowych gości...,nasze zwierzątka domowe. Dzięki uprzejmości rodziców Stasiu przyniósł królika, zaś Zuzia i Angelika chomiki. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy, jak nasi koledzy dbają o swoje zwierzątka. Tego dnia bardzo staraliśmy się być cicho, aby nasi goście czuli się u nas jak w domu.
8 marca nie zapomnieliśmy o naszych koleżankach z klasy. Z pomocą Pani zorganizowaliśmy dla nich "Dzień Piękności". Z kolorowych, makaronowych rurek zrobiliśmy dla każdej dziewczynki korale. Chcieliśmy, aby tego dnia czuły się wyjątkowo dlatego pomalowaliśmy im paznokcie i zrobiliśmy makijaże. Zaś na koniec dnia zaśpiewaliśmy "Sto lat" i wręczyliśmy tulipany.
23 marca byliśmy organizatorami Międzyszkolnej Olimpiady Sportowej "Z wiosną na wesoło". Na zmagania sportowe zaprosiliśmy naszych rówieśników z kl. 0 z SP nr 2 oraz SP nr 37. Naszych gości powitaliśmy występem "Powitanie Wiosny", podczas którego zaprezentowaliśmy wiersze, wiosenne zagadki oraz układ taneczny do piosenki "Maszeruje Wiosna". Wszyscy wspaniale się bawili podczas konkurencji sportowych przeprowadzonych przez panią Dorotę Janik. Mogliśmy m.in. sprawdzić się podczas skoków jak żabka, rzutu do celu. Dzięki wsparciu Rady Osiedla każda klasa otrzymała wspaniałe nagrody oraz słodkości.