Kwiecień w zerówce

Z początkiem kwietnia rozpoczęliśmy kulinarną przygodę z projektem edukacyjnym "Bułka z masłem", którego organizatorem jest Przedszkole "Bóbrkolandia" przy Zespole Szkół im. Józefa Blizińskiego w Bóbrce. Celem projektu jest m.in. zainteresować dzieci gotowaniem, próbowaniem, łączeniem różnych składników. Jednym z ważniejszych celów projektu jest również to, żeby dzieci zdawały sobie sprawę z tego, iż oprócz szybkiego jedzenia w przypadkowych barach można przyrządzić sobie prosty i bardzo smaczny posiłek. Poprzez wymianę doświadczeń i przepisów każde przedszkole ma szansę poznać co lubią jeść ich koledzy z innych zakątków.
Bardzo wielu z nas uwielbia kanapki z nutellą, dlatego też postanowiliśmy zrobić zdrowszą wersję nutelli z avocado, bananów, kakao i miodu. Smakowaliśmy ją razem z waflami ryżowymi. Wszyscy stwierdziliśmy, że ta zdrowa przekąska nam bardzo przypadła do gustu. Zaś tuż przed Wielkanocą przygotowaliśmy na śniadanie jajka faszerowane z warzywami. Było smacznie i kolorowo.
Oczywiście nie zapomniał o nas wielkanocny zajączek. W koszyczkach zajączkowych, które zrobiliśmy na zajęciach plastycznych na każdego z nas czekało jajko niespodzianka. Stworzyliśmy również niespodziankę dla rodziców, wielkanocne stroiki na stół z posianej przez nas rzeżuchy.
4 kwietnia wybraliśmy się na zajęcia do Straży Pożarnej. Dowiedzieliśmy się m.in. na czym polega praca strażaka. Utrwaliliśmy numery alarmowe, oznaczenia znaków informacyjnych. Mieliśmy też okazję dokładnie obejrzeć wozy strażackie.
10 kwietnia byliśmy na kolejnym spotkaniu czytelniczym w Filii nr 5 WiMBP. Tym razem nasz książkowy bohater Franklin miał zły dzień. Rozmawialiśmy również o emocjach i gestach.
Tuż przed świętami wielkanocnymi mama Mateusza przeczytała nam kolejną książkę z serii o "Tupciu Chrupciu" - "Zmyślone historie". Uświadomiliśmy sobie, że warto zawsze mówić prawdę.