Akcja czytelnicza

Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca 2017 roku o godz. 11:00 w trakcie obchodów Dnia Dziecka nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie "Jak nie czytam, jak czytam". Miejscem wspólnego czytania było boisko szkolne, które tego dnia było uroczyście otwarte po remoncie. Wielu uczniów przebrało się za ulubione postacie z bajek. Przyniesiono ze sobą książki, koce, poduszki. Przez 15 min. w ciszy wspólnie czytało 330 osób. Uczniowie ze starszych klas, by upamiętnić ten wspaniały czas wykonywali sobie "selfi" z książką. Osoby, które przyniosły więcej książek mogły wymienić je na inne na "półce bookcrossingowej".
Poszczególne klasy 0-3 miały za zadanie utworzyć z siebie napis KSIĄŻKA. Wszyscy uczniowie i nauczyciele stworzyli bajkowy korowód do piosenki "Witajcie w naszej bajce". Klasa 5b wraz z wychowawcą wesołym korowodem udała się przed sklep RYWAL, pokazując przechodniom "jak fajne jest czytanie".