Czerwiec 0a

Czerwcowe wieści z 0a

W maju i czerwcu wiele się u nas działo. 30 maja świętowaliśmy Dzień Rodziny. Wystąpiliśmy z przedstawieniem "Biedronkowy Dzień Mamy i Taty". Rodzice otrzymali od nas w prezencie samodzielne zrobione kwiatowe zawieszki z naszymi fotografiami. Było dużo śmiechu podczas wspólnych muzyczno-ruchowych zabaw z rodzicami jak np. "Guzikowy dyrygent", "Taniec Krasnoludków". Rodzice mieli również zadanie nauczyć się od nas tańca "Chocolate". Na zakończenie był słodki poczęstunek.
Świetnie bawiliśmy się też 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Atrakcje zorganizowane przez Szkolną Radę Rodziców bardzo nam się podobały. Tego dnia przyłączyliśmy się również do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam". Uwielbiamy takie dni, kiedy możemy przyjść do szkoły w strojach bajkowych, z naszymi ulubionymi książeczkami. Drugą akcją promującą czytanie, w której wzięliśmy udział 13 czerwca był Happening Uwolnionych Książek na Wysypie Młyńskiej. W alejce "Książek Uwolnionych" mogliśmy znaleźć ciekawe książki dla nas.
Cały czas aktywnie uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie kulinarnym "Bułka z masłem". W ostatnim czasie przygotowywaliśmy muffinki jajeczno-warzywne.
Odwiedziła nas również Pani pielęgniarka z pogadanką nt. higieny osobistej.
14 czerwca po raz ostatni wybraliśmy się na poranek muzyczny do Pałacu Młodzieży nt. "Muzyka z wiklinowego koszyka".