Wrzesien 0a

Pierwsze tygodnie w 0a

To my uczniowie kl. 0a oddziału przedszkolnego. Za nami już pierwszy miesiąc szkoły, w której lubimy spędzać czas. Każdego dnia zdobywamy nową wiedzę i doskonalimy różne umiejętności. Podczas wolnej zabawy integrujemy się m.in. grając wspólnie w gry planszowe, tworzymy ciekawe budowle z klocków. Bardzo lubimy wykonywać prace plastyczne, nie tylko samodzielnie ale i w grupie. "Bajkowe dinozaury" zaangażowały wszystkich w grupach.
Bardzo podobały nam się zajęcia podczas, których w grupach przygotowywaliśmy owocową sałatkę. Dzięki pomocy naszych mam, przyłączyliśmy się do szkolnego projektu "Śniadanie z witaminą". Ze stolika naszej klasy degustować można było biedronkowe kanapki, owocowe szaszłyki i koktajl. W październiku rozpoczęliśmy naszą przygodę w projekcie kulinarnym "Bułka z masłem", niektórzy z nas uczestniczą w tym po raz drugi. Do końca grudnia co tydzień będziemy przygotowywać różne potrawy, smakołyki, koktajle. Nasze przepisy będą wędrować do innych przedszkoli i szkół. Efektem będzie jedna, wielka kulinarna książka. Postanowiliśmy do pierwszej potrawy wykorzystać owoce i stworzyć wesołe jeżyki z gruszki,winogron, pieprzu i wykałaczek. Były tak piękne, aż żal było je jeść.

29 września dla utrwalenia zdobytej wiedzy nt. bezpiecznego przejścia przez ulicę wybraliśmy się na skrzyżowanie ulic z sygnalizatorem świetlnym i bez niego. Pamiętaliśmy wszystkie zasady i udało nam się rozpoznać prawidłowo poznane znaki drogowe.